Aktualności
Kryta ujeżdżalnia

W listopadzie 2016 roku oddaliśmy do użytku piękną krytą ujeżdżalnię, dzięki temu możliwa jest jazda konna całym rokiem niezależnie od pogody. Nawet latem gdy pada deszcz jest się gdzie schować. Serdecznie Zapraszamy !!!

 
Jazda konna

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na lekcje jazdy konnej do naszego ośrodka, posiadamy bardzo fajne i spokojne konie, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 
Obóz konny

W dniach od 12 do 19 lipca 2010r. odbył sie obóz jeździecki w naszej stajni. Uczestniczyło w nim 7 dzieci z różnych okolic Polski.

Więcej …
 
Zawody wędkarskie

Dnia 18.07.2010r. odbyły się zawody wędkarskie nad jeziorem u państwa Małkiewicz.

Więcej …
 
Lista odwiedzających
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

O koniach marzyła od dziecka - Strona 2

Spis treści
O koniach marzyła od dziecka
Strona 2
Strona 3
Wszystkie strony

 

STADNINA „MILKA” OD MILENY teraz STAJNIA GŁĘBOCZEK

W stadninie są konie rasy wielkopolskiej i polskie konie szlachetnej półkrwi. Jest ich OKOŁO 30. Naszych jest 26 dorosłych i źrebak Belisima- mówi Milena Małkiewicz- pozostałe tylko u nas mieszkają. Nie mogę nie wspomnieć o Kacperku kucyku, który jest tylko do oprowadzania. Wszystkie konie mają swoje paszporty, a w nich odnotowany cały rodowód. Mieszkają w pięknej, przestronnej, jasnej i czystej stajni- można tu chodzić w pantoflach.  Na każdym boksie wisi metryczka jego lokatora. Starą stajnię przeniesiono w całości na tragarzach, przy pomocy fadromy.

Konie mają tu i wygodę i bardzo dużo swobody. W ciągu dnia przebywają w padokach (ogrodzonych wybiegach). W jednym są np. wałachy i ogiery, w drugim klacze, itp.. W każdym stadzie jest przywódca (alfa) i , tak jak u innych gatunków, osobniki małoznaczące, t. zw. omegi. Każdy koń ma inny charakter. – Mam konia, który nie przepada za mężczyznami- opowiada Milena- inne, jak caren i Iga- są psotne i bywają zazdrosne. A n.p. Brom, koń mojej koleżanki, zakochał się w naszej klaczce i nie odstępuje jej na krok. Każdy koń natychmiast wyczuwa, że człowiek się boi i taką osobę raczej lekceważy. Jednak w stosunku do dzieci wszystkie konie są bardzo łagodne. Bona, która „chodziła” przez rok w hippoterapii –jeździły na niej w ramach zabiegów chore dzieci- jest na nie szczególnie wyczulona. Ta klacz pochodzi ze stajni Św. Ducha w Toruniu. Mam też kilka „pieszczochów”, a największym jest WAŁACH Ringo, a jeszcze w dodatku przepięknie się uśmiecha unosząc górną wargę i pokazując pełne uzębienie. Mam też specjalistów od ucieczek. Gdy tylko wyczują, że elektryczny pastuch jest odłączony od źródła energii- biorą taśmę w pysk i …uciekają. Kiedyś szosą w kierunku Wielkiego Głęboczka  ruszyło 7 koni. Ścigaliśmy je samochodem. Konie biegły ok. pół godziny, a potem się zatrzymały. Wtedy wystarczyło podejść z jakimś smakołykiem, dosiąść przywódcy stada i wszystkie grzecznie wracały za nim do stajni. Wszystkie są naprawdę wspaniałe.Wszystkie- dodaje Milena Małkiewicz. 
Kalendarium
styczeń 2021
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Logowanie
Dla zarejestrowanych użytkowników