Aktualności
Kryta ujeżdżalnia

W listopadzie 2016 roku oddaliśmy do użytku piękną krytą ujeżdżalnię, dzięki temu możliwa jest jazda konna całym rokiem niezależnie od pogody. Nawet latem gdy pada deszcz jest się gdzie schować. Serdecznie Zapraszamy !!!

 
Jazda konna

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na lekcje jazdy konnej do naszego ośrodka, posiadamy bardzo fajne i spokojne konie, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 
Obóz konny

W dniach od 12 do 19 lipca 2010r. odbył sie obóz jeździecki w naszej stajni. Uczestniczyło w nim 7 dzieci z różnych okolic Polski.

Więcej …
 
Zawody wędkarskie

Dnia 18.07.2010r. odbyły się zawody wędkarskie nad jeziorem u państwa Małkiewicz.

Więcej …
 
Lista odwiedzających
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

O koniach marzyła od dziecka - Strona 3

Spis treści
O koniach marzyła od dziecka
Strona 2
Strona 3
Wszystkie strony

 PRZYGODA ZE SPORTEM

Milena Małkiewicz jest studentką I.roku Zootechniki w Uniwersytecie Warminkso-Mazurskim, w Olsztynie. Studiuje kierunek: Zootechnikę o specjalności Hodowla Koni i Jeździectwo. W siodle siedzi już 10 lat i ma uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej. Startuje też w zawodach hippicznych.- Biorę udział w konkursach w klasie LL- tłumaczy- to skoki do 80 cm, i w klasie L, do 100cm. Zawody organizują stadniny: we Wrocławku- Michelin, w Bydgoszczy- Osiedle Wilczak, w Grudziądzu- Ułan, czy Mordęgi u p. Niedźwieckich. Moje dotychczasowe sukcesy, to I i II miejsce w klasie LL we Włocławku.

Na wszystkie zawody zabiera swojego konia. Przewozi go w bookmanie (koniowóz, trajler). – Czasami jest problem, bo koń nie chce wejść do trajlera. Ale po jednym, dwóch wyjazdach problem znika. Koń musi zaufać człowiekowi i jeśli kierowca go nie zawiedzie- wchodzą do koniowozu bez obaw. – Podróż z koniem jest bardzo stresująca. Kierowca musi bardzo uważać zwłaszcza na zakrętach i jechać powoli- mówi Milena- ciągle myśli o bezpieczeństwie konia i jego dyskomforcie. Ringo, Kora i Dacja wchodzą do bookmana bez najmniejszej obawy- dodaje. Milena Małkiewicz „zaliczyła” już ok. 30 upadków z konia, ale to jej wcale nie zniechęca do jazdy konno i startu w zawodach. od lipca 2007 roku trenuje jeździectwo u Andrzeja Orłosia (74 l.) , który był trenerem polskich olimpijczyków.

Koń to nie tylko same przyjemności, ale też liczne obowiązki. Każdy jeździec sam dba o swojego konia i wykonuje zabiegi pielęgnacyjne. Trzeba konia wyczyścić przy pomocy szczotki, zgrzebła i kopystki do oczyszczania strzałki w kopycie. Konie uwielbiają się tarzać w piasku, ale potem należy je wykąpać. Latem , te z „Milki” kąpią się w pobliskim jeziorku lub są myte pod bieżącą wodą.

Każdy jeździec obowiązany jest posiadać podstawowy strój. Jest to: toczek lub kask (różnica polega na jakości materiału, z jakiego jest wykonany), sztylpy (czapsy)- osłony na łydki i palcat, czyli bacik. Są jeszcze buty- oficerki i inne detale, ale bez nich też można jeździć. Konieczne jest natomiast spełnienie podstawowego warunku: trzeba po prostu kochać konie. Przynajmniej tak, jak Milena Małkiewicz. 
Kalendarium
styczeń 2021
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Logowanie
Dla zarejestrowanych użytkowników